uatv.tv
Реклама
автор: mwalosha
Доктор Хаус / House M.D. українською онлайн

Назва: Доктор Хаус / House M.D. українською онлайн

Жанр: драма, комедія

Країна: США

Рік: 2004-2012

Режисер: Браян Сінгер

Актори: Х'ю Лорі, Ліза Едельштейн, Омар Еппс, Роберт Шон Леонард, Дженіффер Моррісон, Джессі СпенсерДоктор Хаус (англ. House, M.D.) - американський телесеріал про видатного лікаря-діагноста Грегорі Хауса і його команду, по жанру «медичний детектив з елементами драми». Серіал користується величезною популярністю по всьому світі і був неодноразово відмічений престижними теленагородами – «Пібоді» та «Еммі».

Пілотна серія була випущена в ефір 16 листопада 2004 року на телеканалі FOX. Прем'єра восьмого сезону відбулася 3 жовтня 2011 року на тому ж телеканалі. Серіал транслювався на різних телеканалах у багатьох країнах світу, у тому числі на декількох телевізійних каналах на території країн СНД.

8 лютого 2012 року телеканал оголосив, що восьмий сезон серіалу стане завершальним. 21 травня 2012 року на телеканалі Fox вийшла остання 177 серія телесеріалу Доктор Хаус.

В Україні трансляція першого сезону серіалу розпочалася 7 грудня 2008 року на телеканалі СТБ. Переклад українською першого сезону здійснила компанія «Так Треба Продакшн», надалі ж перекладом займався телеканал СТБ.

Доктор Хаус (у виконанні англійського актора Х'ю Лорі, що одержав за цю роль «Золотий глобус» в 2006 й 2007 роках, премію «Еммі» в 2005, нагороду Гільдії телеакторів в 2007, 2009 та безліч інших) — блискучий фахівець у галузі захворювань нирок (нефрологія) та інфекційних хвороб, але через деякі особливості його характеру його не можна назвати улюбленцем пацієнтів і колег — він замкнутий, різкий і цинічний, схильний до мізантропії й бунтарства. Він не обтяжує себе дотриманням правил гарного тону й часом здається, що він повністю позбавлений почуття жалю (хоч це не так). Найкраще свідчить про життєву позицію Хауса цитата доктора Формана: «Він не порушує правила, він їх ігнорує»; а також його улюблене твердження — «Усі брешуть». Як не дивно, саме цей підхід нерідко допомагає йому орієнтуватися у найскладніших і неймовірних випадках, а значить урятувати життя ще одному пацієнтові.

У житті доктор Хаус не дуже приємна людина, проте в роботі йому немає рівних. Будучи видатним і талановитим діагностом, він здатний організувати справжній мозковий штурм по хворобі пацієнта. Велика кількість медичних термінів, які використовують у своїй роботі молоді лікарі на чолі з доктором Хаусом переплітаються з хорошим почуттям гумору. Іноді, навіть деякі недосвідчені молоді лікарі викликають у глядача співчуття, коли вони стикаються з характером доктора Хауса. Безумовно, серіал носить детективний відтінок, проте лікарі-професіонали розслідують зовсім не вбивства, вони діагности, тому розслідують причини, по яких людина захворіла і взагалі, якою хворобою.

Колись Хаус переніс інфаркт чотириглавого м'яза правого стегна, був прооперований, і тепер відчуває постійні сильні болі в нозі, від яких рятується, приймаючи вікодин. Ходить важко, спираючись на тростину, приймає вікодин постійно у величезних дозах, частенько - прямо у присутності пацієнтів, без вікодина він не в змозі ні працювати, ні просто жити; фактично він - наркоман, що знає про свою залежність, але не охочий від неї позбавлятися. Інвалідність і наркозалежність впливають на стиль поведінки Хауса, він схильний часто виправдовувати свою уїдливість і нетактовність болем. Хаус активно цікавиться тими зі своїх пацієнтів, хто, подібно до нього, відчувають хронічні сильні болі. Значна частина серіалу присвячена темі наркозалежності Хауса і спробам нечисленних друзів змусити його вилікуватися від неї.

Його асистенти, молоді й багатообіцяючі лікарі — імунолог Елісон Кемерон (Дженніфер Моррісон), невролог Ерік Форман (Омар Еппс) і реаніматолог Роберт Чейз (Джессі Спенсер). У четвертому сезоні з'являться нові асистенти: Ремі Хадлі (Тринадцята або (Олівія Вайлд), Лоренс Катнер (Кел Пенн) та Кріс Тауб (Пітер Джейкобсон).

У п'ятому сезоні з невідомих причин Лоренс Катнер здійснює самогубство (акторові Келу Пенну запропонували посаду в президентській адміністрації Барака Обами, і він прийняв рішення покинути цю роль). У кінці п'ятого сезону Хаус опиняється в психіатричній лікарні: на грунті зловживання вікодином у нього починаються системні галюцинації, що впливають на його поведінку. У шостому сезоні відбуваються часті зміни в команді. Тимчасово главою діагностики стає Ерік Форман. Йде Кріс Тауб і Тринадцята, приходить Роберт Чейз і ненадовго Елісон Кемерон. Приходить вилікуваний від залежності Хаус, повертаються Кріс Тауб і Тринадцята, яка в сьомому сезоні знову йде і на її місце приходить нова молода талановита лікар-практикантка - Марта М. Мастерс (Ембер Темблін), у якої свої погляди на методи Хауса. У дев'ятнадцятій серії сьомого сезону йде у зв'язку із закінченням практики і небажанням проходити інтернатуру під керівництвом Хауса, на її місце знову приходить Тринадцята.

Інші його соратники та друзі - кращий друг Хауса, доктор Джеймс Уілсон (Роберт Шон Леонард), онколог, і доктор Ліза Кадді (Ліза Едельштейн), ендокринолог, яка працює також завідуючою лікарнею. У зв'язку з тим, що Ліза Едельштейн не захотіла подовжувати контракт на 8 сезон, місце завідувача лікарнею зайняв Форман, якого грає Омар Еппс.

Структура серій в тому, що вони стосуються медичної діяльності Хауса і його команди. Більшість епізодів починаються поза стінами Прінстон-Плейнсборо (англ. Princeton - Plainsboro), клінічної лікарні, де працює Хаус. На початку епізоду, як правило, показані події, які передують проявові симптомів у пацієнта. Протягом епізоду команда лікарів намагається визначити хворобу, що викликає ці симптоми. Команда приходить до діагнозу, використовуючи метод диференціальної діагностики, при цьому Хаус керує обговоренням діагнозу.

Як правило, впродовж серії, у міру розвитку захворювання, хворому ставиться від одного до трьох діагнозів, що відповідають усім наявним фактам, але згодом виявляються помилковими, і робиться спроба почати лікування, яка або не дає ніяких результатів, або призводить до погіршення стану. У зв'язку з цим у хворого, його рідних і близьких прогресує недовіра до Хаусу, і коли у кінці серії ставиться вірний діагноз, рекомендації по остаточній діагностиці і лікуванню приймаються з великим опором.

Часто виявляється, що хворобу було неможливо відразу визначити, тому що пацієнт або його близькі брехали про симптоми і обставини, передуючі хворобі (наприклад, любовному романі на стороні, венеричному захворюванні, вживанні алкоголю або наркотиків, роботі, що викликала хворобу, та ін.), хоча пацієнт, як правило, не усвідомлює важливості втраченої інформації. У зв'язку з цим Хаус часто говорить «усі брешуть» (англ. everybody lies) або «пацієнт бреше» в процесі обговорення. Часто звучить також фраза «пацієнт – ідіот», яка зазвичай вимовляється в контексті обговорення дій пацієнта, особливо його спроб самолікування. Практично в кожній серії двоє з команди Хауса (у декількох серіях - навіть він сам) роблять незаконний обшук в житлі пацієнта для отримання додаткової інформації про пацієнта і його оточення.

Небажання Хауса виконувати обов'язки по роботі в клініці — частий додатковий сюжет серіалу. У клініці Хаус працює з пацієнтами у своїй звичайній ексцентричній і дотепній манері, часто пропонуючи нетрадиційні методи лікування й дивуючи пацієнтів швидкими й точними діагнозами після того, як він, здавалося, практично не звертав на них уваги. Пацієнти із клініки часто стають мішенями іронії й дотепності Хауса.

Крім цікавих медичних випадків (які залежно від конкретного випадку мають більш-менш реальне медичне підґрунтя), у серіалі розкриваються відносини Хауса зі своїми колегами й друзями. Зі своєю своєрідною життєвою філософією й суперечливою чарівністю, він любить випробовувати людей і спостерігати за ними. Але люди, у свою чергу, теж впливають на характер Хауса, і як він, протиставляє себе навколишньому середовищу та суспільству загалом, так і вони відкривають при цій взаємодії щось нове для себе.

Персонажі та актори першого плану в телесеріалі Доктор Хаус:

Х’ю Лорі — Грегорі Хаус

Ліза Едельштейн — Ліза Кадді

Роберт Шон Леонард — Джеймс Уілсон

Омар Еппс — Ерік Форман

Дженніфер Моррісон — Елісон Кемерон

Джессі Спенсер — Роберт Чейз

Пітер Джейкобсон — Кріс Тауб

Кел Пенн — Лоренс Катнер

Олівія Уайлд — Ремі Хадлі (Тринадцята)

Енн Дудек — Ембер Волакіс

Шарлін І — Чі Пак

Одетт Еннейбл — Джессіка Адамс

Ембер Темблін — Марта М. МастерсПонравилась новость? Поделись в соц. сетях:

Html-ссылка
BB-ссылка
Прямая ссылка
Похожие публикации

Добавление комментария
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
Введите код: